Kultuur ja Elu sügisnumbri 3/2016 sisukord:

Intervjuu
4 Suvel oli kodumaal puhkamas Virumaal sündinud Ilor Tamm, kes saab aasta lõpus 90-aastaseks. Endine Idarinde võitleja võttis osa paljudest aatekaaslaste pidupäevadest ja andis intervjuu ka Kultuur ja Elule.

Toimetaja veerg
Hävitajad – eesti küla põhjakiht.

Arvamus
9 Mis toimub Sinimägede mälestusüritusega? Eesti Sõjameeste Sakala Ühing andis Riigikogule üle avalduse seoses Sinimägede mälestusürituse sisu ja vormi muutumise ja moonutamisega viimastel aastatel.
10 Eesti presidendivalimistest. Selleks, et riigi etteotsa saada selleks sobivad inimesed, tuleb nende valikusse suhtuda senisest märksa suurema tõsidusega.

Tagasivaade
15 Kirjanik ja ajaloo-uurija Vadim Makšejevi lapsemaailm kisti puruks 14. juuni 1941 varahommikul, kui kolmes Balti riigis lahutati tuhanded perekonnad ning saadeti Põhja-Uraali vangilaagritesse.
20 Kaheksa päeva septembris 1944. Eesti Diviisi kurbmäng Tartu- ja Virumaa metsades-soodes. Uus raamat käsitleb 144 leheküljel ühe väekoondise laialivalgumist.
23 Otto Skorzeny – müstline armiga mees. Ta käsi tõusis energilises kaares tervituseks hooletult pähe visatud vormimütsi juurde, millel ilutses SS leibstandardi surnupealuu.
47 Gordy Jõelaidi päevik III. Värvikad mälestused oma perekonnast ja ajaloosündmustest läbi mitme aastakümne.
19 In Memoriam Heino Ross 5.06.1929 – 1.09.2016

Metsavennad
36 Aruküla metsavennad. Heela Männiku mälestused 1941. aasta suvest, kui ta ajal veel 17-aastase neiuna, suhtles ta vahetult Aruküla ja selle ümbruse metsavendadega.
39 Kui sõber reetis sõbra. See lugu jutustab meestest, kes olid sunnitud end punavõimude eest metsas varjama.

Minevik ei unune
26 Hävituspataljonid aitasid kaasa küüditamisele, elanike terroriseerimisele, „kulakute” ja metsavendade pereliikmete vangistamisele, tapmisele ning nende vara konfiskeerimisele. Hävitajate sisevaenlaseks oli kogu Eesti rahvas, keda oli vaja sovetiseerida.
42 Milliseks kujunes kolme Balti riigi presidendi saatus Nõukogude okupatsiooni tingimustes.
45 Presidendi põsk oli kare. 1939. aasta juunis toimus sündmus, mis oli minu noorusaastatel üks meeldejäävamaid.

Kultuur ja Elu
62 Rosenite suguvõsa oli üks tuntumaid ja võimsamaid baltisaksa dünastiaid, mis oli Eestimaaga seotud.
64 Indiaanikultuur sammus Eestimaa metsa. Indiaanitipis lõkke ääres istuda ja juttu vesta on äärmiselt hea ja õdus tunne.
70 Andaluusia, Island, Malta, Portugal. Maailmas palju rännanud Arvo Jaamalt on ilmunud Rännuraamatu sarja esimene raamat. 
71 Üle poole sajandi on Rein Ostrat jäädvustanud Eesti ja muu maailma poliitikat sahtlikarikatuuridesse.
77 Valli Lember-Bogatkina mälestusnäitus Eesti Rahvusraamatukogus „95 – ja mis siis!”


Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

 

 

 

 

 

 arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!