Ajakirja uus trükinumber on jõudnud müügile. Varasemaid väljaandeid saab lugeda meie kodulehe arhiivi küljel.


 

 Kultuur ja Elu kevadnumbri 1/2017 sisukord:


Müügil ka kogumik "Sõdurilaulik+2CD" raamatupoes Apollo ja Rahva Raamat.

Intervjuu
5 Ville Dreving on 30 aasta jooksul välja kaevanud ja ümber matnud kümneid tuhandeid saksa sõdureid. Ta mäletab Saksa poolel võidelnud eesti sõjameeste organisatsioonide tekkimist 1990. aastate alguses ja on suhelnud parimate meestega.

Toimetaja veerg
Kremlimeelsed valvehalisejad

Poliitika
44 Küsimus illegaalsete immigrantide kodakondsusest ja nende väidetavast diskrimineerimisest on saanud paljude kremlimeelsete valve­halisejate leivanumbriks. Ehk mida räägib Aleksei Semjonov ajalehes Stolitsa kodakondsusprobleemidest Eestis.
46 Õli – maailma ja Eesti tulevikutegur. Madal õlihind võib osutuda Eesti julgeolekule tähtsamaks kui meie NATO liitlaste Eestisse paigutatud tankid.

Arvamus
11 Leegionipäev läheb läti inimestele korda, sel päeval unustatakse erimeelsused ja hoitakse kokku.
12 Vabadussõjalaste liikumise liidri Artur Sirgu ausamba avamine Ambla kalmistul on plaanis 2. augustil 2017 ehk Sirgu 80. surma-aastapäeval.
14 Küünlad unustatud rahvussangaritele. On 24. veebruari päiksetõusueelne hommik, Metsakalmistul askeldab vabadusvõitlejate sektsioonis grupp noori mehi. Iga seal puhkava Eesti Leegioni võitleja haual süttib põlema küünal.
59 Eesti Vabariik ja tema president. Hendrik Arro avalik kiri Eesti juhtivisikuile.

Minevik ei unune
18 Eesti inimkaotused kolme okupatsiooniga aastail 1940–1991. Kolmest okupatsioonist põhjustatud inimkaotusi Eestis on hinnatud suurimate hulka Euroopas, kui lähtuda suhtarvust kogu elanikkonda.
29 Sinimägede legend. Ei ole Eesti sõjaajaloos tuntumat ja legendaarsemat lahingut kui 1944. aasta suvel toimunud Sinimägede lahing.
48 Hävituspataljonid olid oluline osa Nõukogude repressiiv­aparaadist. Vaatleme lähemalt organisatsiooni juhtimist, struktuuri ja isikkoosseisu.
54 Koitla talu tragöödia. Sünnipäeval viibinud metsavendade ja NKVD-laste vahel tekkinud tulevahetuses tapeti 14 inimest, kellest kaheksa olid naised.

Tagasivaade
16 In Memoriam Ilor Tamm 14.12.1926 – 1.02.2017. 14-aastasena läks ta sõtta – asus koos Alfons Rebasega Venemaa poole teele – küüditatud vanemate eest kätte maksma.
32 Toome lugejateni Ilmar Pärtelpoja meenutused noorusaastatest Kadriorus, Saksa sõjaväest ja katsest põgendeda Eestist 1944. aasta sügisel.

Kultuurilugu
60 Buksgevdenite suguvõsa Liivimaa ja Saaremaa rüütelkonnas.
62 Kui isa viis poisi ametit õppima. Keskaegses linnas tuli noortele meestele, et nad elus edukad oleksid, anda nii teoreetilisi algteadmisi kui ka praktilisi ametioskusi.
70 Eesti lipp ja laul käisid indiaanikülas.
76 Karin Luts – armastus Veneetsia vastu.


Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

 

 

 

 

 

 arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!