Kultuur ja Elu sügisnumbri 3/2015 sisukord:

Intervjuu
4 Jüri Lina: Inimesed, mõelge oma peaga! Rootsis elav kirjanik ja filmilooja tahab meie silmi avada ning meid illusioonide labürindist välja juhatada.

Toimetaja veerg
Pealinna häbileht ja häbitelevisioon

Minevik ei unune
28 71 aastat Eesti kaitselahingutest. Sinimägedes kogunesid Saksa väeosade koosseisus sõdinud eesti mehed ning paljud inimesed, pidades kalliks mälestust isadest ja vanaisadest, kes 1944. aastal kaitsesid oma kodu sissetungiva Punaarmee vastu.
40 Ühe lenduri mälestused oma kunagisest pealikust – kapten Aavo Ürgsoost. Meile jättis ta oma olemise ja käitumisega unustamatu mulje ning oli nii mõnelegi meie hulgast edasises elus suureks eeskujuks.
50 30 aastat tagasi toimunud Balti Tribunal Kopenhaagenis ja vabadusristlemine Balti merel, kujunes vabas maailmas elavate baltlaste kõige suuremaks vabadusvõitluse ürituseks.

Arvamus
12 Vihakuriteost ja Vao põlengust. Eesti rahva enamusel on valitsuse pagulaspoliitikast taluvuskarikas pilgeni täis ja iga tilk võib selle üle ajada. Rahvast hurjutavad avalikud ja ametlikud arvamused süvendavad võimu võõrdumist oma rahvast.

Tagasivaade
18 Laulu- ja sõjamees Boris Takk – 90. Juubilaril ilmus ka esimene CD-plaat „Laulud Leegionis”, mis sobib kuula­miseks igasse õigesse eesti kodusse.
31 Mälestuskivi isamaa kaitsjatele. Järvamaal Ambla vallas Roosna küla lähedal asub Kuulsuse Kuusik koos mälestuskiviga, mis on mälestusmärk vapratele isamaad kaitsnud eesti meestele, kes langesid siinsetes metsades.
27 Herbert Lindmäe – 85. Palju õnne!
56 Herbert Lindmäe üheksas raamat "Suvesõda Harjumaal 1941" teeb kokkuvõtte eestlaste vastupanuvõitlusest nõukogude okupatsioonivõimule.

Ajalugu
60 Hitleri isik ja suhted lähikondlastega Nürnbergi protsessi dokumentide põhjal.
47 Saksa stuka- ja lahingulendur, Hans-Ulrich Rudel, oli Teises maailmasõjas ülekaalukalt kuulsusrikkaim lennuäss. Toome lugejateni katkendi raamatust „Minu elu sõjas".

Kultuur ja Elu
32 Tantsusuunitlusega Märjamaa Folk pidas oma kümnendat aastapäeva, mis annab kindlustunde, et meie rahvakultuur jääb püsima ja rikastub ka rahvusvahelises läbikäimises.
38 Ild Ratas käis väljaspool pealinna kultuurisündmusi otsimas.
67 Maalid Wolf-Dietmar von Stryki ajast.
Elma ja Wolf-Dietmar von Stryk olid teineteisele loodud ja kumbki neist poleks ilma teiseta suutnud seda, mida nad tegid koos.

72 Alati varjus. Kohtume Saskia Kasemaaga (70) tema suvekodus Valgemetsas, mille Saskia isa Elmar Kits kunagi ehitas.


Jüri Lina

Aavo Ürgsoo

Stryk

Boris Takk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!