Kultuur ja Elu 3/2015


Kultuur ja Elu 2/2015

 

 

 

 

 

Pealinna häbileht ja häbitelevisioon

Paljud inimesed üle Eestimaa ei saa tasuta postkasti sellist imeasja nagu Pealinna leht, aga tallinlased saavad. Tavaliselt viskan ka mina pilgu peale, millega seal järjekordselt inimestele puru silma aetakse. Vihastama ajab Savisaare ülbus Tallinna maksumaksjate raha eest Tallinna inimesi alandada ja lollitada.

Meenuvad kauged vene ajad, kui kommunistlik ajakirjandus – lehed ja TV – elanikke valedega üle külvas, täpselt sama kordub Pealinna lehes ja Tallinna TV-s. Tegijatel ikka jätkub nõmedust asju pea peale pöörata, et iga hinnaga oma Isakest teenida. Ja seda kõike tallinlaste raha eest. 12-leheküljelisest Pealinna lehest kolmel on ka pisut mittekeskerakondlikku bluffi, aga Tallinna TV-s puudub Keskerakonna propagandamaitse vaid vanadel filmikestel.

Viimaste aegade suuremad ja olulisemad sündmused – Savisaarele kahtlustuse esitamine altkäevõtmises ja sellega kaasnenud Savisaare tegevusele piirangute seadmine – on kajastatud Pealinna oktoobrikuu lehes kõrge vaardiga. Allpool mõned väljavõtted ja pealkirjad:
„Lavastatud kahtlustused. Tühi töö. Kõik dokumendid, mille leidmiseks kapo läbiotsimise korraldas, oleks saanud kätte avalikust dokumendiregistrist või lihtsalt küsides. Selle asemel puistasid aga kapo töötajad tunde linnavalitsuses ja linnapea Edgar Savisaare kodus, midagi esitatud kahtlustustega seotut leidmata.”
„Praeguste „tõendite” valguses pole ühelgi terve mõistusega inimesel veel võimalik uskuda kahtlustusi, mis kaitsepolitsei on linnapea Edgar Savisaarele esitanud. Altkäe­maksu olevat justkui antud tegude eest, mida lihtsalt pole tehtud. Kapo jõudemonstratsioon linnakantselei majas ja linnapea kodus on nende poolt esitatud info valguses seetõttu täiesti põhjendamatu. Praegu on kaitsepolitsei kõige suurem „töövõit” Savisaare viimine infarktieelsesse seisundisse… Taas on tegu halastamatu inimjahiga.”

Ja nii kirjutab Tallinna linna leht! Savisaare Tallinna TV-s aga võite „nautida” iganädalasi „meediakomme” ja „vabade mõtete klubi” kummalisi külalisi – Isakese sõpru ja vanu komparteikaaslasi filosoofilisi targutusi heietamas, et „mis oleks, kui saaks taas elada kapitalistideta – reformariteta, IRL-ita, küll siis tuleks õnn kõigi õuele, saaks me taas jälle võimule jne. Naljasaatena täidab küll oma otstarbe, kuid ega see vist nii pole mõeldud. Otsitakse ja ikka aina otsitakse lollikesi, kelle ajud Keskerakonnale moosiks keeta.

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv