Kultuur ja Elu sügisnumbri 3/2007 sisukord:

Intervjuu
4 Minister Vallo Reimaa:  Tuleb vabaneda näilisusest!

Toimetaja veerg
Kes sina oled?

Arvamus
10 Jüri Toomepuu otsib lahendusi Eesti riigikaitsetuse probleemidele.
15 President Putin ja tema seltsimehed üritavad restaureerida tänasel Venemaal mõranema hakanud imperialistlikku vägevust ja võimsust.
17 Krokodilliõigustest – ikka ja alati on ühed võrdsemad kui teised, olgu riigikord ükskõik missugune.
26 Kui Eesti Vabariigi taastamine 20. augustil 1991 toimus paljude jaoks lootusetult hilja, siis kümnete tuhandete EKP liikmete jaoks saabus taasiseseisvumine vastupidi üleliia vara.

Poliitika
21 Jüri Liim leiab huvitavaid seoseid venelaste salajase veealuse luure ja Rootsi rannikuvetes karile jooksnud allveelaeva juhtumis.
24 Itaalias toimus esimene rahvusvaheline Euroopa Pagulaste ja Väljasaadetute Kongress.
44 Möödus 20 aastat ajaloolise Hirvepargi miitingust, meenutame, kuidas aga käsitles Raul Mälk tolleaegseid sündmusi Vikerkaja eetris 25. veebruaril 1988.

Kultuur
18 Pärimuskultuuri väe avastamise hiilgust on sõnadesse raske püüda, aga kes on seda väge ja mõnu tunda saanud, sellel on, mida jagada.
76 Kultuuriselts Hirvepark ja Eesti Kooriühing on ellu kutsunud isamaaliste koorilaulude konkursi.

Minevik ei unune
46 Pärast Teist maailmasõda kestis okupeeritud Balti riikides veel kümmekond aastat meeleheitlik partisanisõda. 10. Rohelisest Partisanide Pataljonist kirjutab Kalju Aarop.
62 Eestis on rohkesti nõukogude võimu poolt purukskäristatud inimsaatusi. Üks neist oli väljapaistvamaid isikuid Haapsalu ajaloos, jurist Taavet Avarmaa.

Ajalugu
64 Meenutame, kuidas 1953. aastal toimus Komi ANSV-s Vorkuta vangilaagris vangide ülestõus, mis suruti veriselt maha.
68 Muistne maarahva õigus – peaksime kõige muu ajalooliselt väärtusliku kõrval ka teadvustama ka oma õigusajalugu, olema selle üle uhked ning märkama selle ilminguid tänases õiguses.
28 Küüditamise uurimisega tegelenud Elmar Joosep analüüsib sugupuu seotust repressioonidega oma ja president Konstantin Pätsi suguvõsa näitel.

Tagasivaade
74 Prahas toimus endiste poliitvangide ja kommunismiohvrite assotsiatsiooni (INTER–ASSO) 15. kongress.
72 Rahvatants aitas tutvustada eesti kultuuri Saksamaal ja andis sel moel kõigile elavatele teadmisi ühe väikerahva kohta!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!