Ajakirja uus trükinumber on jõudnud müügile. Varasemaid väljaandeid saab lugeda meie kodulehe arhiivi küljel.

 


 

 



Kultuur ja Elu talvenumbri 4/2017 sisukord:

Intervjuu
4 „Lahinguväljal, ka poliitilisel, austatakse tarka, kavalat ja tugevat vastast”. Arhitekt ja ühiskonnategelane Kuno Raude vaatab tagasi möödunule, annab ülevaate elust ja tegevusest.

Toimetaja veerg
Kafkalik aasta

Arvamus
18 Petitsioon: Patarei merekindlus on ohus. Patarei merekindlus kuulub Euroopa seitsme enim hävimisohus oleva mälestise hulka.
26 Rahvusvaheline Inimõiguste Selts korraldas Saksamaal Maini-äärses Frankfurdis konverentsi teemal „Vestlus kaasaegsetega: 100 aastat oktoobrirevolutsioonist – 100 aastat kommunismi”.

Minevik ei unune
10 Endised sõjamehed ja aatekaaslased kogunesid Vana­õuele, et tähistada Harald Nugiseksi 96. sünniaastapäeva.
21 Ild Ratas meenutab elu Patarei vanglas. Ei osanud aimatagi, kui palju alandusi ja üleelamisi meile osaks saab.

Persoon
12 Hedna ja Kaljo Talussaar on ühingu „Kodutütred” ja „Noored Kotkad” liikmed olnud juba peaaegu 80 aastat.
52 Pühendunud muusikamees Anton Kasemets – tegevusest Anna Tõrvand-Tellmanni Inglise Kolledži muusikaõpetajana ning hilisemast eluteest.

Ajalugu
32 Põnevat lugemist Hanno Ojalo värskelt ilmunud raamatust „Tallinn Teises maailmasõjas” 1939-1945.
56 Hans-Werner Loeck. Verised taandumislahingud Balti katlas. Jätkub mälestusteraamatu „Sild Väikesel Emajõel” tutvustamine.

Tagasivaade
29 Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühing - 100. Jätkame ülevaadet tänavu saja aasta möödumist tähistanud Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühingu tegevusest.
31 In memoriam Jüri Teras. Meie seast on lahkunud rahvusvahelise tuntusega meditsiinidoktor, emeriitprofessor ja Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühingu juhatuse liige.
66 Sügis 1944. Nõukogude võim on tagasi Tallinnas. Millised olid need tähtsamad otsused ja korraldused, mida linnavõimudel oli vaja lahendada 1944. aasta sügisel.

Kultuurilugu
48 Raamatukogus kõmas kellade hääli. Ajatuid muljeid Märjamaa raamatukogus toimunud kellade näituselt.
70 Karl XII – kuningriigi esimene rüütel. Kes oli see Rootsi üks tuntuimaid isikuid, keda rootslased omal ajal ka „suureks kuningaks" nimetasid?
74 Ahti Seppet „Kunst avaneb tundlikule vaatajale”. Skulptor ning maali- ja ehtekunstnik Ahti Seppet leiab, et kunst on omamoodi narkomaania, milles iga vaataja näeb erinevaid asju.


Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

 

 

 

 

 

 



arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!