Kultuur ja Elu sügisnumbri 3/2011 sisukord:

Intervjuu
4 Kirjanik Ira Lember: Tunnen kogu aeg, et Prantsuse Lütseum on olnud mu õige kool, minu armastus.

Toimetaja veerg
Karula rahvusmülgas.

Minevik ei unune
19 Herbert Lindmäe: Inimsusevastaste Kuritegude Uurimise Rahvusvahelise Komisjoni raportid on tehtud kergekäeliselt ja ei toetu rahvuslikule ajaloomälule.
50 1944. aasta sügisel Sõrve poolsaarel toimunud lahingutest võtsid Saksa õhutõrjeüksuste koosseisus osa ka Pärnumaalt lennuväe abiteenistusse mobiliseeritud noored, olles viimased eestlastes sõdurid, kes punavägede vastu Eesti pinnal võitlesid.
18 Raudristi Rüütliristi kavaler Harald Nugiseks tähistas 90ndat juubelit.

Elu
46 Jüri Kotsinev – kultuurist, elust, luulest ning oma baltisaksa päritolu vanaonust.

34 Soomes Turu linnas elab Tõnu Uusküla, kelle amet ei ole päris tavaliste killast – ta töötab vanade trükiste ja käsikirjade konservaatorina.
64 Türklanna Aylin Korkmaz: Minu süda oli tugevam kui tema viha. Lugu ühest aumõrva katsest Saksamaal.

Arvamus
40 Georg Kirsberg: Rahvas on lahutatud võimust ja võimalusest elada rahvuse huvides toimivas riigis.
21 Sinimäed 1944. Meil on kohustus meenutada ja arutleda ka saatuslike valeotsuste üle. 1944. aasta vastupanu ametlik käsitus Eesti tänases poliitikas on üles ehitatud paljuski sellisena, et see oleks ühilduv juhtivate lääneriikide seisukohtadega.
42 Kärus avati suvel mälestuskivi viiele mõrvatud metsavennale. On põhjust austada neid eesti mehi, kes andsid Eesti vabaduse eest oma kõige kallima – oma elu ja oma tuleviku.

Tagasivaade
27 Keelemees Villem Ernits kuulub Eesti 20. sajandi omapärasemate suurkujude hulka. Ta paistis silma paljude keelte oskajana, täiskarsklasena ja omakasupüüdmatusega ning etiketivaba esinemise ja riietusega.
31 Meenutades Rein Seppa – tema ääretut fantaasiarikkust, laiahaardelisust ja müstilisust, olgu seda kõnes, kirjades või luules; vangistuses või vabaduses.

26 Ralf Kaup: Eesti Vabadusvõitlejate Tallinna Ühendus on koos käinud juba 20 aastat, vaatamata sellele, et aastatega on meie read tugevasti hõrenenud, tegutseb organisatsioon aktiivselt ka tänases päevas.

39 Vabadusvõitlejad – muusikamehed. Ülevaade Vabadusvõitlejate Ansambli tegevusest.

Kultuur
68 Frieder Burda isiklikku kunstikogusse kuulub umbes 1000 kaasaegse kunsti teost, tema modernse kunsti kogu peetakse Euroopa üheks säravaimaks.
76 Ülevaade Nargenfestivali raames Noblessneri valukojas etendunud Richard Wagneri lavamüsteeriumist „Parsifal”.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!