Kultuur ja Elu suvenumbri 2/2012 sisukord:

Intervjuu
4 Miks minnakse omandama nii rasket elukutset, nagu arstitöö seda tõepoolest on? Palusime suurte kogemustega onkogünekoloogil, dr Viive-Lea Raudsepal, meenutada oma teed selle töö tippu jõudmisel.

Toimetaja veerg
Klorokommunism ei sure.

Minevik ei unune
12 Herbert Lindmäe ääremärkused Riigikogu 14. veebruari 2012 aasta avalduse kohta „Tunnustuse avaldamine Eesti kodanikele“.
20 Tänu ühe vapra Pärnu-Jaagupi mehe visadusele, pääses endise Narva vangilaagri ligi 1000 kommunismi-ohvri matmispaik kinnimätsimisest.
38 Toetades kommunistlikku Venemaad, aitasid Lääneliitlased üht ajaloo verisemat diktatuuri. Nõukogude režiim oli mõrvanud veel ammu enne Hitleri juutide ja mustlaste hävitamise algust vähemalt 20 miljonit inimest.
58 Wehrmacht II maailmasõjas. Kolmanda Riigi sünd ja võitlused 1939–1940, vahendab Jüri Kotšinev.

Elu
22 Õpetaja Mare Riimetsal on õnnestunud 40 aastat Murru vangla vägagi keerulisele “kontingendile” läbi headuse kultuuri jagada.
28 Kirjanik Einar Sanden oli julge eesti mees, kes ei peljanud Nõukogude luuretegelasi ega nuhke. Tal oli oma missioon ning tema tegevusel kindlad rahvuslikud sihid.

52 San Franciscos elav Elmar Joosep leiab Alcatrazi vanglasaare ajaloo näitel, et Patarei peaks olema paras paik represseeritute mälestusmärk-muuseumile.

Juunisündmused 1941
32 Kaante vahele on saanud professor Herbert Lindmäe järjekordne põhjalik uurimustöö “Suvesõda Võrumaal 1941”.
35 Juuniküüditamise algus Võrumaal Herbert Lindmäe raamatust “Suvesõda Võrumaal 1941”.


Kultuurilugu
54 Lugu Argentinas elanud väljapaistva Eesti viiulikunstniku Lemmi-Reet Vilmsi elu- ja loominguteest.
57 Legendaarne rahvatantsuõpetaja Henn Tiivel sai 75-aastaseks.
64 Kes külastab Baselit Šveitsis või Schwarzwaldi Saksamaal, peaks ilmtingimata heitma vähemalt pilgu Badenweileris olevasse ajaloolisse viietärnihotelli “Römerbad”.

Kunst
71 Kunstiteadlase Ants Juske mõtteid postmodernismist ja kevadnäitusest.
74 Maalikunstnik Einar Vene tähistas oma 60. juubelisünnipäeva näitusega Vabaduse galeriis, mis kandis pealkirja „Rännakud ajas ja ruumis”.


 

 

 

 arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!