Kultuur ja Elu 2/2012


Kultuur ja Elu 1/2012

 

 

 


Klorokommunism ei sure

2002. aasta viimases Kultuur ja Elu numbris kirjutasime pealkirja all „Klorokommunism Karula moodi” Karula Rahvuspargi loomisest: „Klorokommunism on riigistamise globaalsem, kaasaegsem ja „õilsam” vorm, kus riigistamine ei toimu enam ühe klassi – proletariaadi – vaid ülemaailmse keskkonnakaitse („rohelise õnne”) nimel. Eesliide kloro tuleb kreekakeelsest sõnast cloroz – roheline, millest tuleb nii elusaine klorofülli kui ka väga mürgise gaasi kloori nimetus.

2003. aasta viimases Kultuur ja Elu numbris kirjutasime pealkirja all „Looduskaitse – klorokommunistide tulus äri”, kuidas Karula looduskaitseala juhtidest on saanud ümbruskonna suurimad kinnisvaraomanikud. Kui küsimus on rahas, ei takista neil miski ajamast õigusvastaselt võõrandatud maadega tulusat äri. Edukas ärinaine on ka Karula rahvuspargi valitsejanna, proua Pille Tomson.


Peaaegu 10 aastat hiljem lõppes esimese etapi kohtumõistmine maadevahetajate üle. Nende maade, mis looduskaitsealade juhtidest järele olid jäänud?

2012. aasta suvel tegi Valeri Lõõnik oma otsuse: Toomas Annus ja Villu Reiljan on puhtad nagu beebid! Võtavad sõna ajakirjanduses ning kurdavad ülekohtu üle – neid on õigusetult piinatud, taga aetud, pealt kuulatud.

Millise kivi all klorokommunistid peidus olid, kui lugupeetud kohtuniku silmad rohelust imetlesid?


Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv