Kultuur ja Elu sügisnumbri 3/2009 sisukord:

Intervjuu
4 Vabadusvõitleja ja bioloog Mart Niklus: Darvinism on mulle isegi poliitikas toeks olnud, andes teadmisi sellest, kuidas faktide ja argumentidega keerulistes olukordades ümber käia.

Toimetaja veerg
Tallinna perfomance

Minevik ei unune
12 Õigusteadlane Anti Poolamets: Meie tõendame avalikult ja otsekoheselt kogu maailmale, et meie, eestlased, kaitseme oma rahva olemasolu, oma põlist eluruumi ja oma rahva vabadust.
16 Tänavu möödub 20 aastat Berliini müüri langemisest. Sündmusest, mis jääb igaveseks meenutama kommunistide kuritegusid inimlikkuse vastu.
33 Ando Leps: Nõiajaht Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas. Mis oludes omandas põhiteadmisi Eesti esimene sõjajärgne õigusteadlaste põlvkond?

Tagasivaade
48 Intervjuu Kanadas ilmuva ajalehe Võitleja tegevtoimetaja Endel Lindajaga: “Eesti rahvas loodab riigi peale, nagu nõukogude ajal!“
52 Ühed viimased, kes Eestist 1944. aasta sügisel nõukogude vägede sissetungi ajal oktoobritormisele merele pääsesid, olid Türi linnasekretär Martin Rüüt ja tema pere.

Arvamus
58 Avaldame IRL-i Noortekogu korraldatud küüditamise ja kommunismi kuridegude teemalise esseekonkurssi võidutööd.
62 Hiiumaa mehe Jaan Alliksoo püstitatud “Eiffeli” torni asukohal paiknes arvatavalt ka kunagine Ungern-Sternbergide valetuletorn.

Ajalugu
38 Eesti rindemehe Viktor Adamtau päevik 21. aug. 1944. – 17. sept. 1944.

Elu
65 Eestlane ja lätlane. Vabadusvõitlejad Mart Niklus ja Bruno Javoiš said tuttavaks Mordva vangilaagris. Kuidas paistab neile tänapäev ja miks suhtutakse vastupanu­liikumisest osavõtnutesse ka praegusel ajal kui lihtsalt dissidentidesse?
73 Erki Nurk on 15 aastat kogunud Saksa ja Soome armees sõdinud eestlaste esemeid, fotosid ja mälestusi, kus mehed oma sõjateest räägivad.


 

 

 

 

 

 

 



 



arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!