Kultuur ja Elu talvenumbri 4/2018 sisukord:

Intervjuu
4 Meedy Hiielo, kes on täna Perjatsi küla peaaegu ainuke eestlane, jutustab Vaivara rahva kuldajast – lootes, et mitte ainult kurtidele kõrvadele.

Toimetaja veerg
Sotside koht on ajaloo prügikastis
loe edasi....

Arvamus
14 Rakvere linnavõimude juubeliaasta „kingitus”. Hoolimata virumaalaste vastuseisust, tehti otsus kinnitada detailplaneering uue riigigümnaasiumi hoone ehitamiseks linna kesksele väljakule otse vana koolihoone vastu.
18 Konstantin Päts ei jäta külmaks. Näitus vabaduse varjunditest on loojate sõnul tervitus tuleviku-Eestile. Aga kuidas on selle rahva tulevikuga, kes minevikku ei mäleta?

Metsavennalugu
32 Pärast Teist maailmasõda kestis okupeeritud Balti riikides veel kümmekond aastat meeleheitlik partisanisõda. Püüame anda võimalikult tõepärase ülevaate 10. Rohelise Partisanide Pataljonist tegevusest temaga seotud olnud inimeste ja autori enda mälestuste põhjal.

Dissidentlus
55 Ülevaade dissidentlikust vastupanuliikumisest Eestis. Dissidentlusest Eestis võime rääkida 1970. aastate algusest, mil ilmusid esimesed avalikud kirjad ja pöördumised, kuni 1980. aastate lõpu suurte rahvakogunemisteni.
63 Bulat Atabajev – Kasahhi teatrilavastaja ja vabadusvõitleja pandi tõe rääkimise ja kirjutamise eest vangi ning saadeti lõpuks kodumaalt välja.

Tagasivaade
46 1. detsembri hommikul 1924 toimus Tallinnas ulatuslik terrorirünnak, kus kommunistide löögisalgad püüdsid NSV Liidu toetusel Eesti Vabariiki kukutada.
20 Mu süda on rahul. Sajaani mägedesse Verhne-Ussinski kalmistule püstitati ausammas sinna maetud eestlaste mälestuseks.
26 Madli Roosiorg-Kirchhoffi mälestused lapsepõlve Lihulast, isa hukkumisest Siberi vangilaagris ning põgenemisest läbi Saksamaa Inglismaale.

Kultuurilugu
66 Seotud Hingestatud Loondaga. Mõttevahetus Maausuliste vanema Madis Iganõmmega. Loodusetunnetus kui elukeskkonna alalhoiu alus, kas teadlikult või alateadlikult, on hoidnud läbi ajaloo koos ka meie maausku olnud esi­vanemaid.
72 Kindraladjutant parun Johann Eduard von Dellingshausen kuulus päritolult tuntud baltisaksa aadlisuguvõsasse.
74 Lola Liivati (90) – Tartu Kunstimuuseumis võib näha abstraktse maalikunsti elava legendi loomingu ülevaatenäitust.


Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

Tants vanakuradi vanaemaga

 

 

 

 

 

 arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!