Kultuur ja Elu talvenumbri 4/2012 sisukord:

Intervjuu
4 Ansambli Untsakad esilaulik Margus Põldsepp. Mitmekülgse inimesena jõuab ta nii muusikakoolis noori õpetada kui ka ise muusikapedagoogikat õppida, tegeleda magistritööga eesti sõdurilauludest ning käia ansambliga esinemistel.

Toimetaja veerg
Olga ja Hendriku vaimud me kohal.

Minevik ei unune
11 Eesti Muinsuskaitse Selts – 25. Trivimi Velliste meenutab, kuidas liikumine alguse sai ja seltsi ümber koondunud ärksate inimeste tegevuse läbi viis lõpuks välja Eesti iseseisvuse taassünnini.
22 Lääneriikide panus Eesti saatusesse. Ei ole ühtset vastust küsimustele, mis põhjusel jäeti kolm Balti riiki, kes olid Rahvasteliidu täieõiguslikud liikmed, lääneriikide vaikival nõusolekul sellest organisatsioonist välja heidetud Nõukogude Liidu koosseisu.
50 Wehrmachti soomusrusikas. Wehrmachti tankivägede triumf sõja alguses oli Euroopa sõjaväljadel ennenägematu. Saksamaaga võitlema asunud riigid ei suutnud mõista, mis oli sellise edu tegelik põhjus.

Arvamus
38 Metsavenna raamat „Elmar Ilp. Veri minu kätel“ osutus kohati sõna­sõnaliseks ümberkirjutiseks KGB toimikuist. Jääb vaid küsida, kas see on tõesti autori arusaam metsavendade võitlusest või on tegu endise agendi värske tellimustööga?
40 Lugejani jõudis Priit Silla raamat „Tõe karvane pool”. See on raamat valikutest, mis sageli määravad nii üksikisiku kui rahvaste saatuse ajalootuultes.
39 Enn Tarto pöördumine Euroopa Parlamenti 23. oktoobril 2012.

Tagasivaade
32 Möödunu kauge ja ometi nii lähedane. Vanaproua Ild Ratas mõtleb oma juurtele ja meenutab noorusaega tollases Tallinnas, kui veel pesunaised Härjapea jõe kaldal linu loputasid.
42 Bruno Laane sõjajärgsed rännakud. Los Angeles 1951–1958.


Kultuur
62 Eesti Filmi 100. juubelisünnipäeva aastal külastasime Filmiarhiivi, kus säilib meie unikaalne kultuuripärand.
66 Muhu pätid, apurokk ja söömarenn ehk vaimse pärandi jälgedes Muhus ja Saaremaal.
75 Kumu kunstimuuseumi graafikakabinetis saab sel talvel näha Avo Keerendi ja Evi Tihe­metsa 1960ndate aastate värvilist graafikat.


 

 

 arhiiv reklaam tellimine toimetus kirjuta meile!