Kultuur ja Elu 4/2012


Kultuur ja Elu 3/2012

 

 

 

 


Olga ja Hendriku vaimud me kohal

Nähes Marju Lauristini oktoobris ETV-sse tormamas - Eestis on revolutsioonieelne seisund, mis saab nüüd riigist ja rahvast -, pani mind õlgu kehitama ja küsima, mis see siis nüüd oli?

Olles äsja lehest lugenud, et sotsioloogidel ja nn pehmete alade teadustöötajatel vähendatakse teadusfondi rahastust, ning sellevõrra suurendatakse tehnikateadlaste rahastust, oli selge, et sotside SUUR REVOLUTSIOON tuleb - kättemaksuks kapitalistidest valitsejatele.

Hartalaste lainetus käis kui torm veeklaasis - ruttu, äkki ja tossuga. Sotsidel ja sotsioloogidel olid röökimise pidupäevad - Rein Raud väljendas oma vihkamist parempoolsete suhtes ülivõrdes - pidi ikka viha olema!

Suuremat pettust annab välja mõelda: pröökajad, kes valega alustasid, nõuavad, et neile ei TOHIGI valetada. Asi polnud ju nn rahastamisskandaalis. Taolisi on ennegi olnud, ja hea, et asi sai selgeks räägitud, aga miks ei käida välja oma tegelikku eesmärki, mis alustajaid marru ajas? Kui sina valetad, miks teised ei tohi? Nn revolutsiooni algatajad olid sotsid ja sotsioloogid. Kas nemad istusid puu otsas, kui paugud käisid? Erakondade rahastamisstiil oli kõigil enam-vähem sarnane, igaüks mõtles, kuidas vingerdades asjad joonde ajada.

Mina soovisin nagu paljud teisedki, et riigi eesotsast kaoksid vanad ja noored kommarid-karjeristid. Aga ei - luuaga jäigi pühkimata ning punane roos õilmitseb edasi. Niikaua ei muutu Eestis midagi, kuni me pole Olga ja Hendriku vaimudest lahti saanud.

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv