Kultuur ja Elu 2/2023

Kultuur ja Elu 1/2023

 

 

 

 

Tagurpidikäik on sees

Elame jälle valede keskel nagu pool sajandit tagasi, kui vale vohas enne ja peale valimisi. Taas peaministritooli haaranud proua tõstis kohe maksud lakke. Ajal, mil inflatsioon juba meie sääste sööb.

Enne valimisi kuulutas ta vastupidi – maksud ei tõuse! Koos sotside ja kahesajajalgsetega pressiti kiirkorras homoseadus sisse. Kuhu proual kiire hakkas? Tagurpidikäik on sees. Oleksime nagu ENSV aega tagasi kukkunud. Homoseadusega sõideti eesti rahvast hooga üle ilma referendumit korraldamata ja küsimata, mida rahvas arvab. Palju halba on sündinud ettevõtjatele, eesti inimesed on pettunud ja solvunud.

90-ndatel jätkus meil jõudu kommunistlik diktatuur ja valede aeg lõpetada ning uuesti otsast alata. Nüüd, 30 aasta möödudes aga seisame sarnastes oludes. Kommunistide-karjeristide, nõukogude aktiivi, küüditajate järeltulijatega nalja pole – neid on liiga palju. Eelmisele riigikorrale omane türanlus ja vaenulikkus, julmus ja jultumus, vale ja laim puudutab kõiki meid taas.

Kui sügiseks vihakõneseadus sisse seatakse, võivad repressioonid alata. Kuna Siberisse pole enam võimalik saata, piir on kinni mõlemalt poolt, määrame rahulolematutele nende ohjeldamiseks kõva trahvi ning toidame sellega riigikassat. Ja samas kuulutatakse küüniliselt nagu vanasti, et kõik toimub eesti rahva huvides ja hüvanguks!

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv