Kultuur ja Elu 1/2018

Kultuur ja Elu 4/2017

 

 

 

 

 

Püromaanid

Rahvusraamatukogu vajab renoveerimiseks 50 miljonit, linnahall 100 miljonit, ohtralt miljoneid vajaks ka Patarei vanglasse rajatav kommunismi kuritegude uurimise keskus jne. Paraku on aga suuresti ühe mehikese egoism ja eneseimetlus koos teiste samasuguste kehkenpükstest koalitsioonipartneritega suutnud samapalju miljoneid ahju visata ja rahalõkkele tule alla panna. Pidurit ei tõmmata, vett peale ei visata, vigu ei parandata ning lõke põleb pahinal, nädalast nädalasse ja kuust kuusse, paisates õhku üha enam kirbet suitsu.

Korteriühistus järgneks ühistu liikmete raha raiskamisele kohe erakorraline üldkoosolek, juhatuse liikmete tagasikutsumine, politseisse avalduse esitamine ning raha tagasi nõudmine ja võib-olla isegi vangla. Korteriühistus vastutab juhatus solidaarselt vastavalt korteriomandi- ja korteriühistu seadusele. Valitsusliikmed aga liiguvad rahva seas rõõsade nägudega, keegi neid ei ahista ega vahista. Nemad manitsevad „alamaid” kuulekusele ja leppima paratamatusega. Valitsuse mõnitaval rahva alandamisel ja maksudega eksperimenteerimisel ei paista veel lõppu niipeagi. Järsust aktsiiside tõusust vihale aetud inimgrupp on kui lõhkemata pomm, aga terviseminister mängib tikkudega töö ajal pokkerit. Majandusminister jurab ikka edasi nagu vanatüdruk oma idee fix’i ja tasuta bussisõiduga, mida keegi pole tellinud või igatsenud, sest tasuta asju ei ole olemas. Aga punnimine käib, ehk võidame erakonnale mõned häälekesed üksikute mammide hulgast. Mis sellest, et puuduvad uuringud või vajaduspõhised kalkulatsioonid. Mis saab pärast mind, tulgu või veeuputus, pole minu asi, sest minister ei vastuta raha ebaotstarbeka raiskamise eest ise mitte ühe sendigagi – mitte keegi ei saa teda vastutusele võtta, politsei appi ei tõtta ja kinni panna ei saa!

Miljoneid rahva raha põletanud valitsus istub stoiliselt toolis ning tagasikutsumise õigust pole võimalik kasutada enne, kui alles järgmisel kevadel. Seni põleb rahalõke ning tuhahunnik kasvab üha kõrgemaks ja ving muutub väljakannatamatumaks.

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv