Kultuur ja Elu 3/2012


Kultuur ja Elu 2/2012

 

 

 

 


Häbi

Tallinna Pealinna lehte sirvides ei jõua ma ära imestada, kuidas on võimalik, et eesti inimesed nii magedaid lugusid räägivad. Kõigis hädades on süüdi imperialism ehk valitsus. Kõikjal on vaesus ja ülekohus. Kõige suuremad kannatajad on aga muulased!

Keskerakonna tähtsa tegelase retoorika kõlab nõnda: „Valitsus kohtleb muulasi, nagu tsaarivõim kohtles eestlasi. Olukord, kus muud keelt kõnelevad inimesed peavad vägisi koolides eesti keeles õppima, sarnaneb kangesti tsaariajaga, mil eestlastest taheti vägisi venelasi või sakslasi teha.” Just nii on kirjas Pealinna lehes!

50 okupatsiooniaasta jooksul on venelasi hordidena siia valgunud, venestamine käis täie hooga. Muidugi lootsime, et taasiseseisvunud Eesti Vabariik sellele­ kõigele lõpu teeb. Nüüd aga läheb muulaste (loe: venelaste) „õiguste” eest seismine Keskerakonna ja viimasel aastal ka sotside lipu all uue hooga edasi? Kujuteldamatu oleks, et näiteks Rootsi kolinud muulane nõuaks seal riigi arvel emakeelset õpet!

Tülgastus tuleb peale, kui Pealinna lehe kätte võtan. Rääkimata sellest, et lehe tegemine käib maksumaksja st ka minu enda raha eest.
Ei au- ega häbitunnet, peaasi, et jutt venelastele meeldiks ja valimistel hääled kokku korjaks.
Häbi.


Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv