Kultuur ja Elu 2/2010


Kultuur ja Elu 1/2010

 

 

 

 


Kultuur ja Elu 500. number!

Sirelid õitsevad, suvi on käes. Tahaks puhata külmast ja tusast. Mõelda ilusale ja heale. Aga alati ei lasta. Negatiivset informatsiooni pressib peale nii meediast kui ümbruskonnast. Uudistes prevaleerivad katastroofid ja mahhinatsioonid ning korruptsioon. Linnaisade kõned pakatavad demagoogiast – küll me hoolitseme teie eest hästi! Korteriühistu esimees hoolitseb su eest samuti hästi, lase tal vaid natuke endale matti võtta. Aga vaat ei taha, töötad vastu ning paned ta higistama ja keerutama.

Ajakirja Kultuur ja Elu 500. number on Teie käes. Lugege ja otsustage, kas ajakiri Teid huvitab ja kaasa haarab.
Aeg on teine, praegu on aasta 2010, ajakirja esimene number ilmus 1958-ndal! Mis kõik selle ajaga on muutunud – peaaegu kõik meie ümber. Meie ise oleme jäänud samaks, saanud küll vanemaks, aga kas ka targemaks? Inimene jääb inimeseks. Ja eksimine öeldakse olevat inimlik. Mõned etendavad „eksimisi”, mängivad lolli ning otsivad lolle.

Villu Reiljani ja teiste temasuguste süüasjades, mis kohtukulli terava silma alla sattusid, paneb imestama nende tüüpide eluviis, kallid advokaadid ja ülbe jutt. Millist ÕIGUST nemad taga ajavad? Kas seda endist – seda veneaegset? Kuhu see meid viis? Mõni inimene tõesti eksis ning palub ja saab ka kergema karistuse, võib-olla teeb isegi mõne järelduse?

Mina igatahes kavatsen kogu suve maalida, kolan metsas ja mere ääres. Suvi on ikka ilus, olenemata ilmast ja päevast!


Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv