Kultuur ja Elu 2/2017

Kultuur ja Elu 1/2017

 

 

 

 

 

Küüditajate mentaliteet ei mädane

76 aastat tagasi küüditasid kommunistid ja venelased 10 000 eestlast Siberisse. Kaheksa aastat hiljem „õnnestus” neil külmale maale saata juba 20 000 eestlast – orjadeks, sunnitöölisteks. Mõrtsukate järglased aga figureerivad Eesti Vabariigis edasi „arvamusliidritena”, Europarlamendi saadikutena, linnapeadena. Suurküüditaja järeltulija Marju Lauristin pürgib Tartu linnapeaks, marksismi-leninismi õpetaja Savisaar on pealinna linnapea. Olgugi et tal tuleb paar aastakest kohtu vahet veereda, ikka on ta ümbritsetud venelaste auavaldustega – kogu Lasnamäe venelaste kamp hoolitseb oma „isakese” eest.

Moraalitus ja nihilismus! ENSV pole kuhugi kadunud. Miks on meie rahval nii lühike mälu? Miks lastakse kommunistidel ja venelastel ikka veel siin laamendada? Kes lubas mittekodanikel meie oma Eesti omavalitsustegelasi valida? Nüüd peame kuulama pealinna abilinnapea, kellegi Mihhaili suust rumalat lapsejuttu: eestlased, olge tänulikud, et venelased kõik pahad sakslased siit välja ajasid, meie päästsime teid! Aga millest siis? Andsite võimaluse tasuta külmale maale saada, vabastasite meid elust, taludest ja maast! Päästsite meid inimväärsest elust?

Marju Lauristin kirjutab Maalehes: „Meie ühiskond on vanade inimeste suhtes ikka väga julm ja karm.” Tema muretseb meie rahva vähenemise pärast ja ootab roboteid, kes töö ära teeksid!? „Kurvastada” juuniküüditamise 76. „aastapäeval” avalikult eestlaste kehva elujärje üle – täiesti mõistusevastane! Tal peaks oma esivanemate kui Eesti tippkommunistide hävitustöö pärast piinlik olema. Või ehk teeks jälle uue „juunirevolutsiooni” ja vabastaks taas Eestimaa ettevõtjatest, tehasedirektoritest, omanikest ehk „kurnajatest”?

Just selliste moraalitute kommunistide tõttu oleme kõik, isegi 26 aastat pärast taasiseseisvumist, keskmiselt kehval järjel, eelkõige meie eestlastest vanem generatsioon. Kommunistid koos venelastega tapsid, küüditasid, lõhkusid perekonnad ning hävitasid ja hõivasid eestlaste vara.
Mina ei taha ega soovi näha nn endiseid kommuniste halisemas, kui raske nüüd vanadel on. Nemad just ongi süüdi, et see nii on. Venelaste eestkõnelejate hädakõned ei pea ilmtingimata ajakirjanduses figureerima. Las virisevad ja vihkavad eestlasi omaette. Kui siin ei meeldi, mingu minema.

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv