Kultuur ja Elu 1/2016


Kultuur ja Elu 4/2015

 

 

 

 

 


Rahvuslased Riias AD 2016 – ikka Euroopa vabaduse eest: vasakult Tõnu-Enno Kuus, Chris Orfanidis, Boris Takk, Martin Sööt, Jaanika Kressa, Priit Rajasaar, Aivo Meisterson, Gatis Upenieks, Rein Vanja.

Riia ei unusta vabadusvõitlust

fotod: erakogu

Selle üle, et Riias endised leegionärid ja nende nooremad aatekaaslased igal kevadel lippude lehvides ja laulude kõlades pidulikult läbi linna jalutavad, olid eesti vanad sõjamehed heas mõttes kadedad juba palju palju aastaid tagasi.
Nii see on jäänudki: kuigi leegionäride endi read muutuvad aasta-aastalt aina hõredamaks kogu Euroopas ja ka mõlemas väikeses Balti riigis, toimub Lätis endiselt Leegionipäeva pidulik tähistamine ja Eestis ei lasta meiesuguseid iial patseerima riigi pealinna, vaid surutakse ikka kusagile kaugemate metsade taha väikeseid kokkutulekuid tegema.
Tänavu olid eestlaste ja leedukate kõrval lätlasi toetamas aatekaaslased Ukrainast ja Saksamaalt.
Pearoll kogu ettevõtmise õnnestumisel on muidugi aastaid olnud Läti Rahvuslike Sõjameeste Ühenduse esimehe Edgars Skreija õlul.
Pidulikule jalutuskäigule eelnes teenistus Riia Jaani kirikus, kus teenis luterlik vaimulik Guntis Kalme ja järgnes tseremoonia Lestene vennaskalmistul Kuramaal. Mõlemast võtsid osa Läti Seimi esinaine ja mitmed Seimi liikmed – jälle olukord mis meil miskipärast mõeldamatu!Riia Vabadussamba jalamil, puna-valge-punases lillemeres oli oma auväärse koha leidnud ka Rüütliristikavaler Voldemars Veiss.

 


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv