Kultuur ja Elu 2/2007


Kultuur ja Elu 1/2007

 

 

 

 


Ilus võit!

Eestlastele tuli “pronkssõdurimäsust” ilus võit! Pärast seda, kui “leinajad” poode rüüstasid, tegi valitsus ainuõige otsuse puuslik ülikiirelt minema koristada. Tänu Eesti valitsuse tegevusele sündmusi ettepoole nihutada kukkus Vene poolt 9. maiks kavandatud mäss kossdi kokku! Kuju haihtus tänu ilusale varahommikusele imeoperatsioonile ning politsei püüdis paari päevaga pätid kinni!

Lausa imetlusväärne ja Vene propagandamasinale ootamatu oli monumendi uskumatult kiire paigaldamine uuele asukohale, mälestustseremoonia korraldamine sõja lõpupäeval ja venelaste võidupäeval – päeval, mille nad olid mässuks planeerinud. Üllatus rabas ka Vene duuma saadikuid, kes olid siia saabunud narride nõudmistega, mida võiks teha vaid purjus inimesed. Lahkuti saba jalge vahel. Meie välisministeeriumi uksest neid sisse ei lastud ning bravuurikatest süüdistustest jäi järele kaeblemine pronksmehe keevituskujundeist ning oma armsate pättide kehvast kohtlemisest.
Müts maha valitsuse ees!

Ilus võit saavutati ka Moskvas. EL ja NATO andsid Kremlile korralduse hullumeelne ja värdjalik tsirkus saatkonna eest ära koristada.
Vahest oligi sellist sündmust vaja. Kohe tuli välja, kes on kes, pimegi sai nägijaks, millised on soveedid, Savisaar ja libaprofessorid. Kahjulikud ning argpükslikud epistlid kommunismi-leninismi kooli õppurite-professorite, praeguste politoloogide suust eesti rahvale olid kasutud. Miks peetakse meid ikka lollideks nagu Vene ajalgi…

Idapoolsetest, keevalisema temperamendiga “vabariikidest”, kes olid nõukogude võimu all elanud meist palju kauem, põgenesid venelased 90-ndail Liidu lagunedes kabuhirmus. Ju siis oli seal viha rõhujate vastu suurem ning mingit soveediprobleemi nagu meil seal praegu pole. Meie aga oleme andeks andnud nii võõrastele – okupatsiooni ajal siia saabunud kotipoistele-kolonisaatoritele, nende järglastele – kui ka omadele – eesti kommunistidele, ilma et keegi oleks palunud või meil selleks õigustki oleks.

Seekord nad kaotasid!

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv