Kultuur ja Elu 2/2007


Kultuur ja Elu 1/2007

 

 

 

 



Fotol sõjaajaloo klubi Front Line liikmed tähistamas Harju Maakaitsepäeva Kuusalus.

Siin on aasta 1944!

tekst: KE

Sõjaajaloo klubi Front Line on 2004. aastal loodud mittetulundusühing, mille erinevatest rahvustest liikmed on sõjaajaloo huvilised-entusiastid, kelle sooviks on jäljendada Teises maailmasõjas osalenud sõdurite igapäevaelu, püüdes mõista, mida tundis sõdur, püüdes aru saada, mida oli vaja, et saada sõduriks ning elada ajalugu uuesti läbi, taaselustades sõja-aja atmosfääri ja sündmusi, mis võisid sel ajal toimuda – ja seda kõike ilma vaenu ja verevalamiseta. Just huvi ajaloo vastu on klubi liikmeid ühendav niit, sest sõjamänge saab mängida ka mujal.

Klubi liikmed on osalenud dokumentaalfilmide “Surnupealuu sõdurid”, “Haukka grupp” ja “Sinimäed” ning mängufilmi “Georg” loomisel, astunud üles sõjalis-sportlike mängude “Põrgupõhja Retk” ja “Erna retk” ning Est-Tattoo festivali ajaloolistes osades, osalenud korduvalt Harju Maakaitsepäeval ja mitmetel mälestusüritustel ning teinud kaasa lahingulavastustes Eestis, Lätis, Tšehhis, Ukrainas ja Venemaal.

Klubi motoks on: “Me ei soovi ajalugu muuta, vaid teada, näha ja tunda, kuidas ajalugu muutus. Elav ajalugu ongi meie hobi.“
Klubisse kuuluvad vene rahvusest noormeeste hinnangul, kes nüüd ise omal käel ajalugu uurivad, oleks võinud Lihula sammas oma kohale jääda. Nad ei mõista, miks

Eesti iseseisvuse eest sõdinud meestel ei või olla kohta, kuhu lilli viia, samas aga hoolitsetakse hästi võõraste eest. See ei ole nende hinnangul iseseisvale riigile kohane ja tekib küsimus, millises riigis me elame?


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv