Kultuur ja Elu 1/2007


Kultuur ja Elu 4/2006

 

 

 

 


Tagasi ei saa enam midagi

Paljud valijad leidsid kindlasti, et väärilised vastased Edgari löömiseks saavad olla vaid oravad, ja hääletasid “Edgari hirmus” massiliselt oravate poolt. Edgari 17 000-st häälest 14 000 tuli Lasnamäelt, venelased Ida-Virust tegid aga, tänu jumalale, vea – et ei viitsinud uduse ilma tõttu jaoskonda minna. Vastasel korral oleks Keskerakond saanud need puuduvad 8000 häält kokku.

Keskerakonna mõningad reklaamid teles mõjusid paljudele vastikusttekitavalt. Raudtee ülesostmise reklaamis sammuvad nad mustades mantlites ülestõstetud kraedega, nagu tüüpilised kurjategijad, siseminister ise nende hulgas, jube! Sellega Keskerakond kinnistas end oma tavavalijate hulgas, aga vaevalt et uusi hääli tänu reklaamiklipile juurde saadi.

Roheliste erakond pole praegu mingi erakond, vaid lihtsalt ühe klubi toimkond. Kahju, need hääled oleks võinud minna ehk isamaalastele. Aga rahvaliitlastega kemplemiseks on nad head küll.

Rahvas sai lõpuks valimistega oma hinnangu anda ja saatis Rahvaliidu pikalt. Seekord peab meie oma, eesti rahvasõna paika suisa 100 %: Igal oinal oma mihklipäev! Õhk läheb vähe puhtamaks.

Aga mis saab edasi? Milline saab seekord olema Ansipi “manööverdamisnippide” hind, et võimul püsida?
Tema eelmine valitsemisaeg kubises jokkidest ja demagoogiast. Savisaare ja Reiljani mahhinatsioonide “talumine” laostas rahva väärikust. Majad ja maad on “õigeteni” liikunud ja nüüdseks on kõik mehed (kuni pole vangi pandud) üheskoos rõõmsalt rahalaviini alla mattunud. Mida vaja oligi.

Kõik on tehtud, tagasi ei saa enam midagi!

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv