Kultuur ja Elu 1/2007


Kultuur ja Elu 4/2006

 

 

 

 Venemaa saatkonna juures 23.02.2007. Eestlased olevat kasutanud fasistlikku sümboolikat…

Eesti Vabariigi kullakallis punaarmee

tekst ja fotod: jüri liim

Endiselt on meie riigis suure au sees Nõukogude Liidu Punaarmee, okupantide väe prohvetid ja igat masti ning vanuses jüngrid. Selline järeldus tekib 23. veebruaril Tõnismäel saadud kogemuste põhjal

See kuupäev meie maal oli ja on endiselt punaarmee aastapäev, meid poole sajandi pikkuselt anastanud röövväe sünnipäev. Ka nüüd lausa peab märgi maha saama, sest võimude poolt lubatakse seda tähistada kui suurt püha. Nii ka tänavu.
Punase pronksmooloki juurde kogunes tema kummardajate kogukond. Kohale tassiti sületäite viisi punaseid nelke, sussitati kohale “igavene tuli” ja asi läks käima. Loomulikult ei unustatud kiruda ka neid neetuid “kuurateid”, kes kõik pidid olema “nedobitõje fašistõ” – mahalöömata fašistid.

Suurt tähelepanu otsustasid mainitud päeval Punaarmeele osutada ka noored inimesed Eesti Rahvuslikust Liikumisest. Noh, kaua sa ikka vaikides pealt vaatad ja “pronkssolbanile” omapoolset kummardust ei tee. Oli kätte jõudnud aeg viia talle kaunis pärg ja punalilled. Pärg aga oli tõesti väärikas ja igati väljateenitud, ikka nende punajõudude eetikast, moraalist ja tegudest lähtuvalt. Okastraadist punutud pärg oli kaunistatud punaste lintide ja kahe kettahelast leinalindiga. Eks just see armee aidanud toimetada eestlasi vanglatesse, okastraadi taha, küüditanud…


Tõnismägi 23.02.2007. EESTI RAHVA MÕRTSUKALE —Punaarmeele valmistatakse viima väärilist pärga.

Üritus algas Kaarli kiriku juurest keskpäeval, kui kolonn lippude ja plakatitega suundus pronksaeda. Puusliku kummardajad vaatasid teatud aeg seda manifesti ammuli sui vaikides pealt… ja siis läks lahti. Pärga kandnud Martin Helmele ja Jüri Böhmile karati koheselt turja. Ka teistele kohalesaabunud eestlastele tungiti kallale. Loomulikult mitte vaikides, vaid metsikus repertuaaris sõimates. Kõige rohkem sai kannatada Jüri, teda togiti ja sakiti igati, muidugi vastava slaavi loitsu saatel. Palju ei puudunud, et politsei oleks kannatanu ära vedinud kogunisti kui huligaani. Igal juhul politsei teda ei kaitsnud, nagu ka teisi pärjatoojaid. Usun, et kui kohalolevad eestlased oleks ründajatele vastu löönud, siis oleks nad soolaputkasse tiritud.

Okastraatpärga ja samast materjalist punanelke ei õnnestunud pronkssoldati juurde panna, seda ei lubanud ka käsi laiali ajav politsei: “Teil ei ole siin õigust olla, viige see pärg minema, leinake ja mälestage oma ohvreid mujal, tulge mõnel teisel päeval…” Nii kõlas korravalvuri suust. Eestlaste ohvrite mälestuspärjale leidsid noored hiljem koha Tõnismäe paeaia ühes sektoris. Politsei aktiivsuse kohta pajatati uudistes: “Politsei lahendas suurepärase kergusega konflikti.”
Tuletame meelde, et mullu 9. mail “konflikti lahendades” toimetati minema rüvetatud Eesti lipp ja selle kandja. Nüüd siis politseilikult lahendati olukord eestlaste kõrvaletõrjumisega. Vähe sellest, Jüri Böhmi vastu algatati väärteomenetlus rahvustevahelise vaenu õhutamises. Ülekuulamine aga oli niivõrd kiire, et kaebealune käsutati politseisse Eesti Vabariigi tähtpäeval 24. veebruaril. Seega siis igati väärikas meie riigi aastapäeva tähistamine. See on ääretult tähenduslik!

Kui rääkida meile esitatud tiblade “laulusõnadest”, siis sõna fašist oli tavapärane. Kummastav oli kuulata, kui rohkem kui kolmveerand sajandi vanusele prouale karjutakse: “Sa oled madrats, sa oled skinhead!” Kalju Mätikule: “Sa oled hariduseta, sa ei tea mitte midagi ajaloost!” Kõigele lisaks olime veel kõik narkomaanid jne.
Märkimisväärne oli, et kohal olid jälle Venemaa TV-kanalid. Sinna andsid venelased intervjuusid (ka meie infokanalitele): “Kohaletulnud natsid karjusid fašistlikke loosungeid, kandsid fašistlikku sümboolikat.” Avaldati ka, et skinheadid said peksa!

Mitte midagi sellist siiski ei olnud, skinheade kohal ei viibinud. Küll aga oli nii Tõnismäel kui ka Venemaa saatkonna juures noortel kaasas kaks suurt punast viisnurka, mille sisse oli joonistatud haakrist. Mida selline kooslus tähendab, peaks eestlastele niigi selge olema. Ka seda sümboolikat üritas saatkonna juures kõrvaldada üks politseinikest: Sest on keelatud! Ja see ei ole ilus!
Ja lõpetuseks. Nii mõnigi end vabadusvõitlejaks nimetav inimene, nähes Tõnismäel olevaid venelasi, ei julenud ligi tulla või jooksis minema. Teine üks väga tuntud, suurt juttu tegev, kuid mitte kohalolnud vabadusvõitleja aga ütles hiljem: “Venelasi ei tohi niiviisi ärritada – meist juba niigi kirjutatakse halvasti.”
Seega siis tahetakse või õigemini juletakse võidelda oma au ja väärikuse, rääkimata vabadusest, eest ainult siis, kui teised tibladest platsi puhtaks teevad. Ja eestlane, ära sina tee mitte piuksugi, ära näita oma meelsust, ära avalda oma pahameelt, sest muidu saavad venelased pahaseks ja maailm vaatab meie peale seetõttu viltu. EESTLANE, OLE VAIT JA ISTU OMA URUS.


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv