Kultuur ja Elu 1/2003


Kultuur ja Elu 4/2002

 

 


Tegelinskid ehk õnne sünnipäevaks Eesti Vabariik

Mis seisus me oleme siin, praegu, veebruaris 2003, kui Eesti Vabariik saab 85 aastaseks? Alfred Käärmann ütleb, et Eesti Vabariik on valede võrgus. Mart Niklus ja Kalju Mätik küsivad, kas tänane Eesti oskab käituda riigina?

Tänu Joh. Reinola sugustele meestele, kes võitlesid Vabadussõjas, me saamegi üldse oma riigi 85. aastapäeva pidada. Aga kes on tema majas praegu? Vabadussõja kangelase majas elab Arnold Green! Miski vägi ei liiguta teda sealt, kuigi talle, ENSV tähtsale tegelasele, on kingitud tohutu majakrunt, tehakse uus majagi valmis. Aga tegelane ei liigu. Stella, Joh. Reinola Ameerikas elav tütar, ei saa naasta kodumajja ka praegu, aastal 2003!

Poleks näinud halvas unenäoski, et EV-s midagi taolist hakkab toimuma. Ministeeriumides ja valitsusasutustes elatakse priiskavalt, loobitakse kontrollimatult rahva raha, omavalitsustegelased ülbitsevad ja sahkerdavad. Linnavalitsuse vara tagastamise osakonnast on aga aastaks 2003 saanud vara tagastamise takistamise osakond, eesotsas uus noor tegelinski Terje Krais.

Seppiku mahavõtmiseks kulus nädal. Tema ja temasuguste tegelinskite öigustamine aga kestab.
Kui palju aega kulub Seppikumaa puhastamiseks? Kas keegi teab seda?


Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv