Kultuur ja Elu 3/2017

Kultuur ja Elu 2/2017

 

 

 

 

 

Sots alavääristab inimesi

Vene ajast on meeles paljulevitatud loosungid „Mir” „Družba”, „Vaadake päikese poole, siis jäävad varjud selja taha”. Taoliste üliõilsate hüüdlausete saatel represseerisid ja venestasid kommunistid meid energiliselt hommikust õhtuni, vangi pandi ka selle eest, kui julgesid veidike teistsugust arvamust avaldada.

Ossinovski sotsialistliku partei hüüdlaused on neile väga sarnased, lisandunud on ülesilutud ja libedama sõnastusega üleskutsed: „Meie ei alaväärista ega tõrju inimesi”, „Meie aitame inimestel vabaneda kõigest pahast” jne.
Vale voolab nagu kosest. Kuigi kõigile on teada, et Eesti inimesed ei soovi nn kooselu-abielu, ei taha kinkida aktsiisiraha ära naaberriigile, ei taha venestamist ega oota siia majanduspõgenikke, irvitab, ironiseerib ja õrritab Jevgeni koos oma „lähima lavastaja” sm Alliku ja sm Lauristiniga, ning teeb suvel teatraalse rünnaku EKRE suunas.

Lavastus päädis aga, nagu alati, fiaskoga – EKRE muutus veelgi toredamaks erakonnaks! Vigurdavad ja veiderdavad „õpetused” sotsidelt lähevad kurtidele kõrvadele: eesti inimest ei köida valskust ja solvumist täis kommarite ja sotside näpuviibutused ega „elu õpetused”, sest nad olid 50 aastat rahva poolt vihatud ja on ka praegu põlgust väärt.
Noormehe teatraalne roll ehk peaosa sm Alliku lavastuses „Pööre vasakule” on pupujukulik. Nii noore mehe puhul eeldaks rohkem ise mõtlemist ja enese kehtestamist, tavaliselt ei minda selles eas kaasa intrigantideks muutunud vildakate ja läbipõlenud eellaste, käest võetud ja võimust ilma jäetud kommaritega, ega mängita kaasa nende komejandis. Pole ime, et enamik Märjamaa sotse kabuhirmus parteist plagama pani ja EKRE-sse põgenes. Pööre kõvasti valele poolele ajas nad lõplikult marru.

Meid ei üllata sotside veiderdused – neid vigurdajaid ja silmamoondajaid sai ENSV-s näha üksjagu. Kui vaadata, kes praegu veel sotside hulka kuuluvad, siis on need enamasti kas kommarid ise, nende järeltulijad või suur grupp nn loomeinimesi. Raha pärast, niisiis!

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv