Kultuur ja Elu 3/2006


Kultuur ja Elu 2/2006

 

 

 

 


Vene sõdur seisab ikka veel

Arnold Rüütli maja ette Tartus sõidab veoauto, autost kargavad maha neli Vene välimundris sõdurit tääkidega varustatud vintpüssidega ja suunavad püssitorud Arnoldile ja Ingridile. Aega on pool tundi, pange asjad kokku ja lähete igaveseks Siberisse koos laste ja lastelastega. Vara konfiskeeritakse.

Edgar Savisaare Hundisilma tallu saabuvad samas mundris sõdurid. Korjake asjad kokku, aega on pool tundi. Sõidutame teid loomavagunis Siberisse koos lastega. Vara konfiskeeritakse.

Jüri Ratase majja tulevad vene sõdurid. Korjake oma kodinad, sõidate oma väikese lapsega igaveseks Siberisse. Vara konfiskeeritakse.

Toomas Vitsuti majja saabuvad vene sõdurid. Korjake kodinad kokku, sõidate Siberisse igaveseks ajaks igavesti. Vara konfiskeeritakse

Jne, jne.

Nii pole nende meestega juhtunud. See juhtus teistega: küüditamine, alandamine, mõnitamine, lootusetus, kaitsetus. Kõigis õudustes osales vene sõdur vintpüssiga.
Siin ongi põhjus, miks need riigimehed pronkssõduri-puusliku mahavõtmise vastu võitlevad. Kas peaks kahetsema, et nendega nii ei juhtunud?

Need mehed pole riigimehed!

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv