Kultuur ja Elu 3/2005


Kultuur ja Elu 2/2005

 

 

 

 


Üks on küps

Näib, et viimasel ajal hakkab kommunistidest poliitikutel südametunnistus piinama. Kommuniste pole vaja saata Siberisse ega ahju, isegi mitte karistada vanglaga - nad saavad karistuse kätte oma rasvas praadimises.

Hea näide on endine Kirjanike Liidu partorg Jaak Jõerüüt. Kui J.J. sai nüüd tümitada punase särgiga, siis tema tundlik südametunnistus sai ülimalt alandatud. Aga süüdistada saab ta selles vaid ennast. Ainult iseennast, kuna tõenäoliselt pole ta oma hinges kunagi ehtne kommar olnud. On astunud EKP-sse hüvede saamiseks ja arvamuses, et kommunism kestab vähemalt tuhat aastat. Aga mõistes, et see oli ta suurim lollus, on see nüüd talle alandav.
Me kõik oleme elu jooksul midagi valesti teinud. Oma süül, mida hiljem kuidagi ei suuda endale andeks anda. See tekitab tulist viha - iseenda vastu. Ehk oligi see põhjus, miks J.J. jättis kaitseministri ameti. Oma sügava solvumise varjamiseks esitas aga otsitud põhjuseid - politsei altkäemaksud ja Savisaare 500 000-ne suvilaost.

Ei näe seost. Politsei on alati võtnud, võtab nüüd ja edaspidigi altkäemaksu, suvilaid müüakse ja ostetakse vastavalt omavahelisele kokkuleppele. Ministri tagasiastumise tegelik põhjus oli ikkagi oma lollusest tingitud alandustunne.
Niisiis: head küpsemist kommaritele! Kümmekond aastat tagasi kadus Eestist viimane metsavend - millal kaob aga viimane kommunist?

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv