Kultuur ja Elu 1/2005


Kultuur ja Elu 3/2004

 

 

 

 


Tähelepanekuid kevadest 2005

Parts saatis Ojulandi erru. Palts tegi lõpu kommunistlikele häälekandjatele. Küll alles aastal 2005, aga hea seegi. Vägikaikavedu kes keda – kas kommunistid või isamaalased? – käib madin edasi!
Ikka veel, ka aastal 2005 – aga hea seegi.

Keegi Sergei Ivanov Reformierakonnast arvab, et presidendi otsus Moskvasse mitte minna on ebaadekvaatne, sest “Eesti ühiskonna huvides” oleks pidanud ta kindlasti minema. Kelle ühiskonnahuvisid reformist silmas pidas? Eks ikka isiklikke, ainult isiklikke! Nagu konjunkturistidest ja kommunistidest reformikatele omane.

1988. aastal kuulus kommunistide ridadesse 51 000 eestlast. 13 aastat pärast taasiseseisvumist ajavad need mehed külma kõhuga edasi meie riigi asju, pole kuhugi ära või peitu pugenud. Vaid CV-dest on EKP liikmelisus haihtunud! Aga inimene on ju sama, silmakirjalik, valelik ja kasuahne, valmis ükskõik mida tegema, et vaid isiklikku kasu teenida.
Kus on rahva mälu ja silmad?

Eesti Vabariik ei võtnud osa Teisest maailmasõjast. Eesti noormehed võitlesid sundkorras kahes võõrleegionis – Stalini Venemaa poolel ja Hitleri Saksamaa poolel. Teine maailmasõda algas meie jaoks 23. augustil 1939 (Molotovi-Ribbentropi pakt) ning lõppes 31. augustil 1994, kui vene tankiarmee Eesti Vabariigist rahvusvaheliste jõudude survel välja pressiti. Seepärast ei ole 9. mai 1945 meie jaoks sõja lõpp ja me ei pea tähistama seda Moskvas. Vene okupatsioon on kümneid tuhandeid eestlasi saatnud surema Siberisse, paljud olid sunnitud põgenema välismaale või minema kommunismi vägivalla eest metsavennaks.
9. mai 2005 Moskvas on Vene eneseupitamine, kuhu meil ei ole asja.

Maailmale meie ajaloo selgeks tegemine jäägu isamaalastele, naeruväärne ja ebausutav on, kui seda teevad kommunistid. Seda ei usu isegi venelased!

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja



 

 

kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv