Kultuur ja Elu 4/2004


Kultuur ja Elu 3/2004

 

 

 

 


Kohver - raudteejaam - Venemaa

Idatuul lõõtsub jälle vingemalt. Savisaar ja Railis tegid Putiniga diili.
Baltimaid on korduvalt soovitud vabastada tüütutest aborigeenidest - meenutagem Hitleri generaalplaani OST, Stalini genotsiidi ning rahvaste ühtesulatamise kava. Ja alati on nende plaanide elluviimiseks leitud abimehi meie endi seast. Neid, kes on piisavalt teenistusvalmid, kes ihkavad teha karjääri ükskõik mis hinnaga.

Slaavlased ilmusid Põhja-Venemaale alles esimese aastatuhande vahetusel, enne seda kuulus Põhja-Venemaa territoorium soome-ugri rahvastele. Nii on teadlased arheoloogiliste kaevamiste põhjal kindlaks teinud. Eestlane on tuhandeid aastaid oma territooriumil püsinud, oleme üks vanemaid rahvaid Euroopas.
Kui praegu vaadata maailmakaardile, siis on Venemaa pindalalt maailma suurimaid riike. Ta on selle saavutanud lakkamatute vallutussõdadega. Peale relvade on alati kõlvanud kasutada salakavalust, ükski vahend pole halb, et õigustada agressiooni. Maailmavallutamise poliitikana oli kommunism suurepärane - kõlab ju õilsalt see moto: "Kõigi maade proletaarlased, ühinege!"

Viimase aja rõõmusõnum tuli Ukrainast, kus rahvas möllab ja näitab venelasele punast tuld. Võta kohver, mine jaama ja sõida sinna, kust tulid!
Aga ei ta lähe! Ootab oma jõulupakikesi, abirahakesi, leebeid keelenõudeid...

Üks küllalt keeruline aasta hakkab taas lõppema. Missuguseks kujuneb Eestile saabuv, 2005. aasta? Seda näeme varsti.

Kaunist aastavahetust Sulle, hea lugeja!

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja 

 

kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv