Kultuur ja Elu 2/2004


Kultuur ja Elu 1/2004

 

 

 

 


Kommarite hookus-pookus

Siin nad siis on - alles hiljuti kommunistid, aga nüüd kipuvad europarlamenti, ehtne hookus-pookus! Osa Keskerakonna liikmetest olid ju põhimõttelised eurovastased, nüüd kipuvad vägisi nii euroliitu kui -parlamenti… On nad kahepaiksed? Lähen sinna, lähen tänna, eile olin lammas, täna oinas?

Hullutatud saunanaine trügis riiki juhtima, saatis peremehe Siberisse, naabrimehe samuti, kärkis-paukus - 50 aastat. Puges ülemusele ja kiusas koduseid ning alluvaid. Laps sai kõige rohkem nuuti: "Emal tähtis töö!" Kui mehekene kodus liialt kõva häält kippus tegema, saadeti ta parteikomiteesse "vitsa saama". Nii meid valitsesid kommunistikoolituse saanud 6-klassilised prõõkajad.
Nende järeltulijad said kodus kõva kommunismikooli, enamus astus ka ise parteisse. Ja praegu kandideerivad europarlamenti, mis siis, et nii isa-ema kui ka ise seni hoopis teistsugust peenart harinud. Koos idast tulnud kotipoiste järeltulijatega kisatakse üheskoos: jagada kõik jälle laiali, anda meile sama, mida saavad peremehed, astmeline tulumaks saagu olema ja kodakondsus tuleb anda kõigile! Mitte üks vägi ei peata pröökajate järeltulijaid. Nende isad juhtisid ju MTJ-e, emad täitevkomiteesid, maha maeti ka kui kohalikke jumalaid.
Ja kahjuks pole miskit parata, peame "valitsejate" järeltulijatega igapäiselt koos elama ja maadlema. Eks iga riik ja vald pea oma vaeste ja hulludega ikka ise hakkama saama.

Europarlamenti, jalust ära, saata neid ka ei saa, häbistavad ära kogu Eestimaa..

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv