Kultuur ja Elu 1/2004


Kultuur ja Elu 4/2003

 

 

 

 


Raamist väljas

Siinne elu on väga aeglane. Kui parteisse astud ja kuhugi kandideerid, tuleb alustada enda promomist väikselt ja vaikselt...
Aga mis tegi Carmen Kass? Mürtsti kohe orbiiti ja otse keset lava. Meie aga, selle asemel, et kasutada ära tema julgus, enesekindlus, ettevõtlikkus ja arenemisvõime, keeled ja ka välimus, üritasime hoopis teha temaga kiirelt 1:0. Tundmatu olevus selline!

Me ei taha näha teistsugust inimest. Me ei tundnud teda ega tunne ka praegu, aga sildikesed riputasime kiirelt külge. Sildid, mis ei kuulu talle – vaid hoopis meile…

Kui New Yorgis seisma jääd, siis konserveeritakse sind ära, nii on kombeks Ameerikas. Aga kui Eestis kiirelt liigud, pannakse sind vaid kiirelt nahka. Sest kuhu jääb harjumuspärane käitumine, mis Eestis normiks? Modell, kes ronib teise liivakasti ega tahagi piirduda meie etteantud rolliga, vaid tuleb püünele ja tahab kohe midagi enamat?!
Meil nii ei ole nii kombeks ja ega keegi väga söandakski. No on ju raamist väljas?

Tubli, Carmen! Tõid välja siinse provintslikkuse kõige ehedamal kujul. Carmenil on õige nimi, julgus unistada suurtest asjadest! Ta on meie avangard maailmas - kõige tuntum eestlane, vähemalt praegu. Ja millal enne on nähtud, et suuri miljoneid lollidele ja laiskadele makstakse?

Oh, oleks Eestil neid carmeneid rohkem ja käiks nad sagedamini siin!

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja 

 

kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv